Ostrów: Miejska działka Motylewskiego

  • 28.08.2018, 09:41 (aktualizacja 29.08.2018, 17:09)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Miejska działka Motylewskiego
Wraca sprawa kontrowersji wokół wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Alojzego Motylewskiego. W odpowiedzi na niedawne interpelacje Urząd Miejski potwierdził, że radny Motylewski w poprzedniej kadencji będąc przewodniczącym komisji ds. gospodarki gruntami kupił miejską działkę bez przetargu.

Sprawa wyszła na jaw podczas majowej Sesji Rady Miejskiej, gdy interpelację
z pytaniami o sprawę – na prośbę mieszkańców osiedla „Parcele Zacharzewskie” – złożył radny Marek Śliwiński.

Po zbadaniu dokumentów ostrowski magistrat potwierdził, że radny Alojzy Motylewski zakupił działkę od miasta w trybie bezprzetargowym, a w dniu zakupu był przewodniczącym Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego
i Gospodarki Gruntami. Z odpowiedzi Urzędu Miejskiego wynika również, że komisja, której radny Alojzy Motylewski był przewodniczącym, opiniowała i wyrażała zgodę na podział nieruchomości oraz przeznaczenie wydzielonych działek do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

Urząd Miejski potwierdził również kolejne fakty z działalności Motylewskiego, które wyszły na jaw na Sesji Rady Miejskiej 27 czerwca. To sam Motylewski prowadził posiedzenie Komisji Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego
i Gospodarki Gruntami, gdy ta opiniowała i wyrażała zgodę na sprzedaż mu miejskiej działki w trybie bezprzetargowym. Z przedstawionej informacji Urzędu Miejskiego wynika również, że działka, którą radny Alojzy Motylewski zakupił od miasta bez przetargu, graniczy bezpośrednio z działką, gdzie prowadzi on własną działalność gospodarczą. Zakupiona działka stanowi całość terenu z sąsiadującymi działkami w obrębie których prowadzona jest działalność firmy pn. Alojzy Motylewski Instalator – BIS, PHU Instalator przy ul. Sowińskiego 69.

Odpowiedź Urzędu Miejskiego wskazuje również, że na działce zakupionej przez radnego Motylewskiego wcześniej prowadzone były prace budowlane wykonywane przez Miasto ze środków budżetu miasta i Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej pojawiły się dodatkowe pytania w tej sprawie w związku z oświadczeniami majątkowymi radnego Alojzego Motylewskiego. Wynika z nich, że w ustawowym terminie składania oświadczeń majątkowych Motylewski nie wykazał zakupu tej nieruchomości gruntowej od miasta. Zrobił to dopiero w korekcie oświadczenia majątkowego złożonej 7 miesięcy później. Sprawa oświadczeń majątkowych Motylewskiego jest wyjaśniana przez przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Herwicha.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JAK WYŻEJ
JAK WYŻEJ 17.10.2018, 14:15
Trzymam kciuki za WYBORY 2018.

Oby wygrał Pan Motylewski, to całe Parcele Zacharzewskie będą w końcu miały normalne chodniki!

Gdyby przez całe dziesięciolecia nie był tak aktywnym działaczem , przewodniczącym osiedla
i radnym, to połowa Parceli Zacharzewskich miałaby, do tej chwili, gruntowe ulice bez oświetlenia.
Łukasz
Łukasz 02.09.2018, 16:10
Przecież nie ukradł. A tej działki to by nikt nawet za darmo nie chciał bo był tam syf na maxsa. Przynajmniej jest porządek i nie śmierdzi i nie ma śmieci w rowie uważam że słusznie zrobił.
Chora zazdrości ludzi …
Zaa
Zaa 29.08.2018, 14:52


I znów niezdrowe podniecenie, a nie rzetelna ocena.

W kwestii rowu;
to miasto, na
WNIOSKI MIESZKAŃCÓW ,
ten rów zarurowało, bo z niego zwyczajnie śmierdziało i zarastał, więc trzeba go było
stale czyścić, i to generowało koszty.
Tak jak już ktoś powiedział, po zarurowaniu powstał pasek gruntu, który mógł się przydać jedynie właścicielom sąsiadujących działek. I nie każdy był tym zainteresowany, bo powiększył swój grunt o teren, który ze względu na rurę nadawał się tylko pod trawnik lub przenośny garaż lub wiatę. Więc po co miał być przetarg.

Kiedyś, w latach 80- tych, można było tę ziemię dostać od miasta w wieczyste użytkowanie pod warunkiem, że zarurowało się rów na długości własnej działki na własny koszt.
JAK WYŻEJ
JAK WYŻEJ 28.08.2018, 20:04


Szukamy chetnych do zakupu
w Ostrowie Wlkp
ZACHWASZCZONEGO rowu
w cenie 68zlotych za 1metr kwadratowy..
ROWY
ROWY 28.08.2018, 20:00


Miasto co roku sprzedaje bezprzetargowo małe działeczki, których nikt nie chce kupić.
Są to np paski zieleni przed czyjąś działką (człowiek kupuje bezprzetargowo), albo jakieś resztówki przylegające do prywatnych działek, którymi zainteresowany jest tylko właściciel działki, albo w końcu wąskie paski gruntu z rowem pośrodku.
Rów można zakryć, ale nie wolno go zakopać. niektóre takie paski ludzie dzierżawią, na sprzedaż niektórych ogłaszany jest przetarg ograniczony (startują sąsiedzi takiego paska), a jeszcze niektóre paski proponuje się zakupić bezprzetargowo komuś, czyja działka przylega do tego paska ziemi, a nikt inny nie wyraża zainteresowania.

Najczęściej są to działeczki o powierzchni do 100m2, wąskie i długie. Domu nie postawisz, na rekreacje się nie nadaje.

Taką „działkę” poniżej 100m2 zakupił bezprzetargowo Pan Motylewski, afera.
Ludzie walnijcie się w bańkę.
GRACE
GRACE 28.08.2018, 16:16
Panie Redaktorze Szanowny,

skąd Pan wpadł na pomysł publikowania tak nierzetelnych danych...

Od kiedy 35 m ROWU zarurowanego
może kosztować kwotę, wymyśloną
(przez kogo...) chyba z sufitu.

Jest Pan tak dalece nierzetelny
i niewiarygodny, że osoba Pana aż budzi podejrzenie celowej złośliwosci.

Życzymy dalszej retoryki opartej jednak na dokumentach analizowanych przez specjalistę.

Ciekawe, jakie ma pan wykształcenie, bo z pewnością daleko do techniczych choćby podstaw...

Komentator
Komentator 28.08.2018, 14:41
Pogratulować PO i Panu Kornaszewskiemu trafności wyboru delikwenta na v-ce przewodniczącego Rady.
miraty
miraty 28.08.2018, 10:54
I taki gość chce startować na prezydenta miasta !Skończ waść ,wstydu oszczędż !

Pozostałe