Ostrów: Ruszają szczepienia dla seniorów. Już można się rejestrować

  • 27.08.2018, 13:36
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ruszają szczepienia dla seniorów.  Już można się rejestrować
Rusza program szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Od dziś można rejestrować się na bezpłatne szczepienia finansowane przez miasto. Po raz kolejny program profilaktyczny realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Lekarza Rodzinnego „Rodzina” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności 24.

Ostrowskiego programu polityki zdrowotnej „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 60+” obejmuje:  badanie pacjenta wraz z wywiadem lekarskim kwalifikującym do szczepienia, edukację na temat zachorowań na grypę oraz wykonanie szczepienia. Rejestrację osób zgłaszających się do programu prowadzi bezpośrednio NZOZ ZLR RODZINA ul. Wolności 24, tel. 62 736 23 52.
Szczepienie jest adresowane do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy mają ukończony 60. rok życia. Aby więc skorzystać ze szczepienia, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający fakt zamieszkiwania w Ostrowie Wielkopolskim oraz dokumentujący wiek.
- Program szczepień przeciwko grypie cieszy się dużym zainteresowaniem naszych seniorów - mówi prezydent Beata Klimek. - Nic dziwnego, bo w tym wieku powikłania pogrypowe są szczególnie niebezpieczne. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się kontynuować ten program również w tym roku.
W minionych latach ze szczepień przeciwko grypie skorzystało ponad 1900 osób. W tym roku planuje się zaszczepienie około tysiąca seniorów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
benny
benny 28.08.2018, 09:55
kto jeszcze jest tak niemądry żeby się szczepić przeciwko grypie skoro wiadomo, że to jest nieskuteczne i szkodliwe dla zdrowia?? Te szczepionki są po to, żeby napędzać kasę koncernom farmaceutycznym i produkować im przyszłych pacjentów-klientów, nawet 94% lekarzy się nie szczepi pomimo intensywnej indoktrynacji na studiach.

Pozostałe