Ostrów: Ministerstwa wyróżniają ostrowskie lodowisko

  • 27.08.2018, 10:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ministerstwa wyróżniają ostrowskie lodowisko
W miniony piątek, w Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala konkursu „Modernizacja Roku”, który organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wyróżnienie w kategorii "Obiekty sportu i rekreacji" otrzymał Ostrów Wielkopolski za budowę miejskiego lodowiska.

Wyróżnienie za tę niezwykle popularną wśród mieszkańców inwestycję odebrała Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z właścicielem firmy Alles Cool, która była jej wykonawcą.
- Choć w nazwie tego prestiżowego wydarzenia widnieje "modernizacja" - w konkursie startują nie tylko przebudowywane i remontowane inwestycje, ale także te zupełnie nowe. Tak było właśnie w naszej kategorii, gdzie wszystkie obiekty ubiegające się o nagrodę były obiektami, które powstały od nowa. Wyróżnienie odebrał wraz ze mną pan Jacek Stempin, właściciel firmy Alles Cool, który również jest niezwykle dumny z naszej wspólnej inwestycji – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
W tym roku konkurs zdominowany został przez drogi i obiekty mostowe, ale w sumie zgłoszonych zostało ponad 600 obiektów w kilkunastu kategoriach.
- Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w gronie finalistów tego konkursu. Nasz obiekt otrzymał również specjalne wyróżnienie od Fundacji Wszechnica Budowlana – dodaje prezydent.
W tym roku zakończony został pierwszy sezon funkcjonowania miejskiego lodowiska. Najczęstszym komentarzem, jaki słychać w Ostrowie na jego temat to: Strzał w dziesiątkę! I trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić – od dnia otwarcia – 6 grudnia 2017 roku – odnotowanych zostało tam ponad 48 tysięcy osób!
Miasto wybudowało lodowisko kosztem 3,3 mln zł, otrzymało jednak blisko 870 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z pilotażowego Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej.
Konkurs "Modernizacja Roku" organizowany jest od 22 lat. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pod pieczą Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem konkursu jest także dziennik "Rzeczpospolita". Zdaniem jurorów te 22 lata to doskonała okazja do potwierdzenia, jak - również dzięki funduszom zewnętrznym - zmienia się krajobraz inwestycyjny naszego kraju. Jak dzięki samorządom, ludziom i pasjonatom nasze małe ojczyzny zmieniają się na korzyść.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe