Powiat Ostrowski: Kuroszczyk wyróżniony

  • 23.08.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kuroszczyk wyróżniony
Wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk otrzymał ogólnopolskie wyróżnienie przyznane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej.

Kapituła Generalna Stowarzyszenia chciała w ten sposób podziękować i podkreślić bezinteresowną działalność społeczną wójta. Ważne jest także otwarcie się na inicjatywy związane z wychowywaniem młodego pokolenia poprzez sport i rekreację opartą na zasadach fair - play. Tego typu wyróżnienia przyznawane są raz w roku.

Wyróżnienie oficjalnie przekazano we Wtórku.

- Dziękuję za przyznane wyróżnienie. Jeszcze bardziej utwierdza mnie ono, jak ważna jest pomoc i wspieranie gminnych klubów sportowych. Wyróżnienie traktuję jako uhonorowanie kilkuletniej działalności w samorządzie. Jako wójt staram się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki względem mieszkańców, również tych najmłodszych w szeroko rozumianej kultury fizycznej - powiedział wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja związkowa skupiająca kluby sportowe z całej Polski, w szczególności katolickie i parafialne, której główną ideą jest pomoc rodzicom w wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez sport, w oparciu o zasady etyki katolickiej. W swojej ponad dwudziestoletniej działalności stowarzyszenie skupiło wokół siebie ponad 150 klubów sportowych z całej Polski,. Realizuje zadania sportowe – prowadząc regularne szkolenie w ramach sekcji sportowych oraz organizując i uczestnicząc w ligach i turniejach sportowych na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe