Ostrów: Bezpłatne szczepienia dla 1000 seniorów

  • 22.08.2018, 10:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezpłatne szczepienia dla 1000 seniorów
Po raz trzeci Ostrów Wielkopolski realizować będzie "Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 60+". W tym roku w ramach programu zaszczepiona zostanie grupa około tysiąca seniorów.

Podobnie jak w poprzednich latach program realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Rodzina" przy ul. Wolności 24. Miasto na ten cel przenaczyło blisko 60 tys. złotych. Prezydent Beata Klimek podpisała stosowną umowę z lekarzem Jaromirem Grześkowiakiem.
- Program szczepień przeciwko grypie cieszy się wśród naszych seniorów bardzo dużym zainteresowaniem - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Nic dziwnego, osoby starsze to grupa narażona dużo bardziej na powikłania pogrypowe, również ze względu na inne choroby przewlekłe, które dokuczają naszym seniorom. Oferując im możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie zmniejszamy ryzyko zachorowania na grypę, a nawet jeśli ta grypa się pojawi, zaszczepiona osoba przechodzi ją dużo łagodniej.
Program to nie tylko samo szczepienie - ma on również walor edukacyjny. Seniorzy otrzymują także wiedzę na temat grypy, tego jak ją rozpoznać oraz jakie powikłania mogą wystąpić i jak się ich ustrzec.
Szczepienia dla seniorów ruszą na przełomie sierpnia i września. O szczegółach będziemy informować.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe