Powiat Ostrowski: Uciecha w Uciechowie

  • 22.08.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uciecha w Uciechowie
W wypełnionej sali wiejskiej w Uciechowie odbyło się spotkanie seniorów zrzeszonych w Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Odolanowie.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe, albowiem najwięcej członków związku - bo ponad 20-tu - pochodzi z Uciechowa. A jest w tym duża zasługa bardzo aktywnej Janiny Maciejewskiej. Witając zebranych przewodniczący koła Józef Wajs podkreślił aktywność mieszkańców wsi Uciechowa, gdzie funkcje sołtysa od prawie 20-tu lat sprawuje Franciszek Plewa. Dużą aktywność wykazuje miejscowe Koło Gospodyń Wiejskiej pod przewodnictwem Eugenii Deja.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu emerytów. Miłym zaskoczeniem było przekazanie śpiewnika biesiadnego z 95-cioma utworami, który będzie towarzyszył w chwilach radosnych zebrań, jubileuszowych spotkań czy wycieczek. W trakcie spotkania podano pyszne ciasto i kawę przygotowane przez restauracje „Nadbaryczną” z Odolanowa. W bogatej części artystycznej wystąpił zespół ZBRUCZ z Ukrainy, a do tańca przygrywał sławny „Zyga”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób. Gośćmi spotkania byli: burmistrz Odolanowa Marian Janicki, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Pomocy „Wiara-Nadzieja-Miłośc” Wojciech Słodkiewicz, przewodniczący Osiedla im. Wojska Polskiego Eugeniusz Jakubiak, sołtys wsi Franciszek Plewa, przewodnicząca KGW Eugenia Deja, redaktor naczelny Dzwonka Odolanowskiego Piotr Młoczyński oraz były radny gminy Stanisław Kowalski.

Jak poinformował przewodniczący Józef Wajs, odolanowscy emeryci wyjada w najbliższych dniach na wypoczynek do Krynicy Górskiej i Ustronia Morskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe