×

Powiat Kaliski: Dożynki parafialno-gminne w Jastrzębnikach

  • 21.08.2018, 11:42
  • Karolina Binek
Powiat Kaliski: Dożynki parafialno-gminne w Jastrzębnikach
Uroczyste święto plonów w Jastrzębnikach odbyło się w miniona niedzielę tj. 19 sierpnia br.

Dożynki parafialno-gminne w Jastrzębnikach rozpoczęła msza święta, którą odprawili w koncelebrze: ks. dr Jarosław Jasianek - proboszcz parafii Pamięcin, ks. Tomasz Strzelecki – proboszcz parafii Blizanów i ks. Przemysław Krzywański – proboszcz parafii Rychnów. 
Starostowie dożynek: Małgorzata Kałużna z Poklękowa i Wojciech Janas z Jastrzębnik przekazali na ręce Sławomira Musioła - wójta gminy i ks. dr. Jarosława Jasianka dorodne bochny chleba wypieczone z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Natomiast delegacje mieszkańców wsi: Pruszków, Dębniałki, Piotrów, Żegocin, Pamięcin, Szadek Kolonia, Zagorzyn, Dojutrów, Szadek przygotowały okazałe wieńce, które przekazali na ręce: wójta gminy Sławomira Musioła i przewodniczącego rady gminy Jana Wojtyły, senatora Andrzeja Wojtyły i wicewojewody woj. wielkopolskiego Marleny Maląg, starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala i członka zarządu rady powiatu kaliskiego Janusza Nowaka.

Ceremoniał dożynkowy przeprowadził zespół folklorystyczny „Kalina” z Blizanowa. Wieńce zostały ośpiewane i otańczone. Święto plonów stało się również okazją do przyznania medali „Zasłużony dla gminy” mieszkańcom parafii Pamięcin. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli się przekonać o wyjątkowych walorach smakowitości przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Blizanów. 

Dzięki licznie pozyskanym przez komitet organizacyjny sponsorom każdy los w loterii wygrywał, a wieczorem na scenie rozlosowano bardziej wartościowe nagrody: dwa rowery, meble ogrodowe z zakładów stolarskich. W części artystycznej wystąpiły zespoły taneczne działające przy blizanowskim GOK-u i SP w Blizanowie i Jankowie Pierwszym, Orkiestra Dęta OSP Blizanów, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków i zespół wokalny „Dynamitki” z Rychnowa. Entuzjastycznie przyjęto występy Krystyny Giżowskiej i zespołu disco polo Soleo. Święto Plonów zakończyła zabawa taneczna do białego rana.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: parafia Pamięcin oraz Wójt Gminy Blizanów i Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie.

Fot. www.blizanow.ug.gov.pl

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe