Ostrów: CRK ma już ponad 50 partnerów!

  • 21.08.2018, 09:06 (aktualizacja 21.08.2018, 09:13)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CRK ma już ponad 50 partnerów!
Centrum Rozwoju Komunalnego i CRK Energia podpisały porozumienia z 54 partnerami projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Wśród nich jest ponad 40 przedsiębiorców z terenu miasta i całego powiatu ostrowskiego.

ORE to wielowymiarowy i innowacyjny w skali kraju projekt budowy własnego systemu energetycznego i najbardziej efektywnego bilansowania produkcji i zużycia energii w mieście i regionie. Realizowany jest przez Centrum Rozwoju Komunalnego i CRK Energia ze wsparciem ogólnopolskich środowisk naukowych. - Ostrowski Rynek Energetyczny ma przynieść konkretne, wymierne korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców – mniejsze opłaty za energię elektryczną, tańszy transport publiczny, nowe miejsca pracy, rozwój alternatywnych ekologicznych źródeł energii, poprawę jakości środowiska. Docelowo dążymy do samowystarczalności energetycznej miasta - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jednym z pierwszych, już realizowanych elementów ORE, jest rozbudowa i poszerzenie ostrowskiego klastra energii.

- Klaster energii w ramach ORE działać będzie na obszarze całego Powiatu Ostrowskiego. W gronie jego założycieli są pierwsi mieszkańcy oraz małe, średnie i duże firmy z terenu Powiatu Ostrowskiego - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

W ramach realizacji projektu ORE Centrum Rozwoju Komunalnego współpracuje ze światowym lider rozwiązań informatycznych dla energetyki oraz Stowarzyszeniem Klaster 3 x 20 z Profesorem Janem Popczykiem - twórcą polskiej energetyki lokalnej i jego zespołem naukowym.

- Dzięki odważnemu wyjściu poza sferę samorządowo - komunalną i udziałowi w projekcie ORE kilkudziesięciu znaczących przedsiębiorców potencjał działania w gronie 54 partnerów-założycieli wyniesie już 50% zapotrzebowania na energię całego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - zaznacza Jan Grześkowiak, prezes CRK Energia.

Realizacja kolejnego elementu Ostrowskiego Rynku Energetycznego to wymierny efekt czerwcowej konferencji "Energia dla ostrowian", gdzie zaprezentowano główne założenia przedsięwzięcia.

- Projekt ORE nastawiony jest na kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Podejmujemy to innowacyjne wyzwanie z myślą o długofalowym rozwoju miasta i przyszłych pokoleniach mieszkańców - podsumowuje Mateusz Nycek, specjalista z Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe