Ostrów: Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

  • 17.08.2018, 18:02 (aktualizacja 18.08.2018, 15:16)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego
Od dziś mieszkańcy mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Stacja „MAHLE” została uruchomiona w Parku Północnym w pobliżu ronda ks. M. Kutznera. Wraz z uruchomieniem nowej stacji do dyspozycji mieszkańców oddano dodatkowych 8 rowerów.

Ze stacji MAHLE można korzystać na tych samych zasadach, co z pozostałych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego – wypożyczony na niej rower można oddać na tej samej lub dowolnej innej stacji w mieście.
- Ostrowska firma MAHLE nieustannie się rozwija, w ciągu ostatnich kilku lat liczba miejsc pracy wzrosła o prawie tysiąc osób i planowany jest dalszy wzrost – podkreśla Małgorzata Mieszała, specjalista ds. komunikacji i rekrutacji w MAHLE. - Dzięki bliskiej lokalizacji stacji nasi pracownicy zyskają możliwość dogodnego dojazdu do pracy. Miło nam będzie również, jeśli stacja MAHLE stanie się dla wszystkich ostrowian dodatkowym środkiem transportu. Naszymi pracownikami w znacznej mierze są mieszkańcy z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu jesteśmy aktywnym członkiem ostrowskiej społeczności,  włączamy się w różnorodne inicjatywy i przedsięwzięcia poprzez uczestnictwo w licznych projektach. Nie mogło nas zabraknąć przy kolejnym projekcie - Ostrowskim Rowerze Miejskim.
- Stacja MAHLE to pierwsza stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego, która została uruchomiona dzięki zaangażowaniu prywatnego biznesu.  To ogólnopolski trend, że firmy prywatne angażują się w rozwój systemów rowerowych ułatwiając dojazd klientom, pracownikom i lokalnej społeczności. Ostrów Wielkopolski nie jest tu wyjątkiem. Cieszymy się, że Ostrowski Rower Miejski się rozwija i zyskuje nowych użytkowników – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.
Ostrowski Rower Miejski tylko w tym sezonie został wypożyczony już ponad 3 500 razy. Aby z niego skorzystać wystarczy zarejestrować się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl po czym wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe