Ostrów: Absolwenci ZST na studiach za granicą?

  • 17.03.2017, 11:41
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Absolwenci ZST na studiach za granicą?
Przedstawiciel walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii odwiedził Zespół Szkół Technicznych w celu zaprezentowania brytyjskiej uczelni i zwerbowania przyszłych studentów spośród maturzystów.
Spotkanie informacyjne odbyło się 6 marca 2017 r. Absolwentka wspomnianej uczelni przedstawiła możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów poprzez system pożyczek na korzystnych warunkach lub stypendiów i grantów (czyli bezzwrotnych dotacji). Bezpośrednie spotkanie z osobą, która zna życie studenckie za granicą od podszewki, rozwiało mit o niedostępności brytyjskich uczelni dla naszych studentów. Spotkanie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród ZAPowskiej młodzieży. Wielu z nich już złożyło podania na Uniwersytet Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że w przyszłym roku rozpoczną studia na tej prestiżowej uczelni walijskiej. - Miejmy nadzieję, że kolejne spotkanie informacyjne poprowadzą nasi absolwenci, jako oficjalni przedstawiciele brytyjskiej uczelni - powiedział Zbigniew Stachurski nauczyciel.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe