Ostrów: W EKK pracownicy otrzymali zaległe wynagrodzenia

  • 14.08.2018, 10:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: W EKK pracownicy otrzymali zaległe wynagrodzenia
Pracownicy EKK Wagon dzięki pomocy ze strony prezydent Ostrowa Beaty Klimek otrzymali zaległe wynagrodzenia.

Pisaliśmy na łamach Naszego Rynku o zablokowaniu należności od kontrahentów dla EKK Wagon przez Agencję Rozwoju Przemysłu, przez co pracownicy firmy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. W tej sytuacji zwrócili się do prezydent Ostrowa z prośbą o pomoc. Działania prezydent przyniosły efekt.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, do której m.in. preydent skierowałam pismo, zwróciła się do ARP o udzielenie wyczerpujących informacji na temat działań względem ostrowskiej spółki. Agencja poinformowała o zawarciu ugody z EKK Wagon, dzięki której ostrowska firma otrzymała zablokowane środki, które w pierwszej kolejności miały zostać przeznaczone na wypłatę zaległych wynagrodzeń. 
- To bardzo dobra informacja, szczególnie dla pracowników i ich rodzin - mówi Beata Klimek.
O podpisaniu ugody poinformowała prezydent Ostrowa także spółka. W liście od zarządu EKK Wagon można przeczytać m.in.: „W imieniu załogi Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon Sp. z o.o. Zarząd spółki pragnie złożyć gorące podziękowania za interwencje Pani Prezydent w sprawie naszego przedsiębiorstwa (…) robimy wszystko, aby uratować fabrykę i utrzymać 500 miejsc pracy. Wszak jesteśmy dużym polskim przedsiębiorstwem z polskim kapitałem”.
- Dziś cieszę się, że pracownicy otrzymali zaległe wynagrodzenia, jednak zdaję sobie sprawę, że to nie rozwiązuje wszystkich problemów przedsiębiorstwa - mówi prezydent. - Mam nadzieję, że ponad politycznymi podziałami uda się uratować blisko 500 cennych miejsc pracy i pomóc w rozwoju tego jedynego polskiego producenta towarowego taboru kolejowego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe