Ostrów: 2 mln zł dofinansowania na usługi opiekuńcze

  • 14.08.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 2 mln zł dofinansowania na usługi opiekuńcze
Ponad 2 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na usługi opiekuńcze. Dzięki temu pomocą będzie można objąć 80 mieszkańców Ostrowa, którzy do tej pory nie korzystali z tej formy wsparcia. MOPS zatrudni w tym celu 20 opiekunek.

Całkowita wartość projektu realizowanego przez MOPS to 2 146 317 zł, z czego 2 039 001 zł pochodzić będzie ze środków unijnych. Realizcja projektu potrwa do końća 2020 roku.
- W ramach projektu usługi opiekuńcze uzyskają osoby o niskich dochodach, osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, niesamodzielne, wymagające wsparcia - mówi Krystyna Kois-Jaźwiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Projekt zapewnia również wsparcie fizjoterapeuty oraz pomoc finansową w postaci zasiłków celowych w przypadku osób o niskich dochodach.
- Projekt odpowiada na rosnące potrzeby  społeczne i zdrowotne mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego - mówi prezydent Beata Klimek. - Z danych statystycznych wynika,  że zwiększa się liczba osób wymagających takiej formy pomocy. W ostatnich trzech latach liczba osób korzystająca z usług opiekuńczych wzrosła o 150 osób. W roku 2017 roku z tej formy pomocy skorzystały 492 osoby. 
Należy zaznaczyć, że jest to drugi projekt realizowany przez MOPS w Ostrowie Wielkopolskim na rzecz wsparcia mieszkańców z zakresu usług opiekuńczych, dofinansowany ze środków funduszu europejskiego. W ramach pierwszego projektu MOPS pozyskał dotację w wysokości 728 tysięcy złotych. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe