Powiat Ostrowski: ,,Postaw na rodzinę''

  • 13.08.2018, 10:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Postaw na rodzinę''
W gminie Ostrów Wielkopolski po raz siódmy odbyła się akcja w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej adresowana do mieszkańców gminy.

W parafii p.w. Michała Archanioła w Szczurach odbyła się akcja prowadzona przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie ze strażakami. Spotkanie rozpoczęto mszą świętą odprawioną przez ks. Krzysztofa Rutkowskiego. W homilii ksiądz, w nawiązaniu do akcji, powiedział o zagrożeniach związanych z uzależnieniami, że jesteśmy wolni, ale w wolności tej często popadamy w zniewolenie spowodowane przez alkohol, papierosy, narkotyki oraz dopalacze tracąc zdrowie, a nawet życie.
Na placu przed kościołem strażacy ochotnicy i ratownicy medyczni OSP w Biniewie i Sobótce oraz Patrycja Noculak udzielali zebranym instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni z licznie zebranych mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod okiem wyszkolonych osób. Podczas spotkania członkowie GKRPA rozdawali materiały edukacyjne z nadrukiem „Używkom mówię NIE!”.
- To hasło Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości - powiedziała Maria Bera,  przewodnicząca GKRPA.
DF
Fot. UG Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe