×

Powiat Ostrowski: Boisko „budowlanki” jak wisienka na torcie

  • 9.08.2018, 13:20
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Boisko „budowlanki” jak wisienka na torcie
W ciasnej, miejskiej zabudowie powstanie sportowe boisko i teren rekreacyjny dla uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie. Inwestycja zakończy starania władz o to, aby każda powiatowa szkoła miała na zewnątrz sportowe zaplecze.

Budowa boiska Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych to zakończenie realizowanego w Powiecie Ostrowskim od ośmiu lat projektu modernizacji przyszkolnych boisk.
- Po ukończeniu tego zadania będzie można powiedzieć, że wszystkie powiatowe szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne. Realizacja tego projektu od roku 2011 to kwota prawie 5 mln, z czego 1/3 to środki zewnętrzne, które udało nam się pozyskać. To jest też powód do zadowolenia, bo dziś nie jest sztuką budować z własnego budżetu, tylko sztuką jest pozyskiwać środki zewnętrzne– powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.
Przypomnijmy, że realizacja rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół Specjalnych. Kolejnym krokiem była wspólna z samorządem miejskim budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Natomiast w 2017r. o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Inwestycja przy „budowlance’’ zamyka cały projekt.
Obecnie dobiegają końca prace instalacyjne obejmujące budowę nowego odwodnienia i instalacji oświetlenia zewnętrznego. W kolejnym etapie powstaną nowe nawierzchnie. Jak podkreślają fachowcy trudność w realizacji inwestycji wynika z utrudnionego dostępu ciężkiego sprzętu ze względu na ograniczoną przestrzeń i ciasną miejską zabudowę. Ekipy budowlane musiały się również zmierzyć z kolizjami innych instalacji. Pomimo utrudnień z obiektu uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym.
- Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja, ale jednocześnie trudna, bo teren jest zamknięty, a chcieliśmy maksymalnie wykorzystać możliwości tego nie do końca foremnego placu. Całość została podzielona na dwie części: sportową z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki wraz z miniboiskiem do koszykówki i piłki nożnej oraz część rekreacyjną z siłownią zewnętrzną, gdzie mamy też przewidziane szachy i tenis stołowy – wyjaśnia Honorata Sachowska-Barańczak.
Jak dodaje dyrektor szkoły w budowę boiska chcą się włączyć uczniowie ZSB-E z klas o specjalności projektowania i kształtowania krajobrazu, którzy zajmą się nasadzeniem zieleni.
Na zadanie z budżetu powiatu ostrowskiego przeznaczono 700 tys. zł. Także w tym przypadku powiat ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie z funduszy rządowych.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe