Ostrów: Dzielnicowi na kolejowych przejazdach

  • 09.08.2018, 11:47 (aktualizacja 09.08.2018, 11:49)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzielnicowi na kolejowych przejazdach
Dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania prewencyjne „Bezpieczny Przejazd".

Właściwe zachowanie się podczas przejeżdżania i przechodzenia przez przejazd kolejowy to ważny element bezpieczeństwa. Przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych było lekceważenie przepisów ruchu drogowego w zakresie zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów, zarówno niestrzeżonych, jak również strzeżonych. Wielu kierowców i pieszych nie zatrzymuje się przed przejazdem, pomimo umiejscowionego przed nim znaku STOP oraz włączonej sygnalizacji świetlnej, czerwonym światłem nakazującej zatrzymanie się w związku ze zbliżającym się pociągiem. Niestety wypadki kolejowe zazwyczaj kończą się tragicznie.

W środę dzielnicowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania prewencyjne, skierowane do kierujących pojazdami i pieszych. Podczas działań na przejazdach kolejowych funkcjonariusze obu służb zwracali uwagę, czy użytkownicy dróg stosują się do znaku STOP oraz sygnalizacji świetlnej umieszczonej przed przejazdem.

Działania są prowadzone cyklicznie, by świadomość kierujących o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na przejazdach była coraz większa.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe