×

Powiat Ostrowski: Wypoczynek letni dla dzieci z gminy Raszków

  • 9.08.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wypoczynek letni dla dzieci z gminy Raszków
Od 26 lipca do 4 sierpnia dzieci i młodzież z gminy Raszków przebywały na koloniach.

Do Rakszawy koło Łańcuta wyjechało 45 osób, które uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Justynę Maszewską oraz innych aktywnościach organizowanych przez opiekunów: Albina Bednarczyka, Jolantę Marszał, Karola Marszała i Ewę Wojtczak. Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Grupa odwiedziła Pacanów, gdzie zwiedziła Europejskie Centrum Bajki oraz uczestniczyła w wybuchowych doświadczeniach z ciekłym azotem. Uczestnicy wypoczynku zobaczyli też piękne wnętrza pałacu w Łańcucie wraz z powozownią i storczykarnią, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej w Markowej, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, bazylikę w Leżajsku a także najciekawsze miejsca Rakszawy. W Rzeszowie podziwiali pokaz multimedialnej fontanny. Z Przeworska do Dynowa podróżowali kolejką wąskotorową "Podgórzanin" podziwiając krajobrazy Pogórza Dynowskiego a w Jarosławiu odwiedzili zabytkowe podziemia, które kiedyś były spichlerzami miejscowych kupców. W Zagrodzie Garncarskiej w Medyni Głogowskiej samodzielnie wykonywali na kole garncarskim naczynia z gliny. Bardzo emocjonującym i nowym doświadczeniem był spływ kajakami po rzece Tanwi, która jest jednym z dopływów Sanu. Wreszcie okazją do relaksu były kąpiel na pływalni w Sokołowie Małopolskim, biesiada przy ognisku i dyskoteka.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe