Powiat Ostrowski: Seniorzy poznawali przyrodę w Łodzi

  • 09.08.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Seniorzy poznawali przyrodę w Łodzi
Uczestnicy czwartego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" wyjechali do Łodzi, gdzie zajmowali się przyrodą.

W wyjeździe wzięły udział 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków. W Ogrodzie Botanicznym seniorzy podziwiali różne gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia eksponowane w różnych działach tematycznych, skupiając się przede wszystkim na arboretum, florze polskiej, dziale roślin leczniczych i przemysłowych, zieleni parkowej, alpinarium oraz kolekcji roślin ozdobnych. W Palmiarni przenieśli się w barwny świat osobliwych roślin, pochodzących z ciepłych stref klimatycznych, cechujących się różnorodnymi kształtami i kolorami liści oraz pędów, zapachami kwiatów, a także specyficznymi właściwościami. W ogrodzie zoologicznym doświadczyli bliskiego spotkania z wieloma egzotycznymi zwierzętami z niemalże wszystkich rejonów świata.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe