×

Kolarstwo: Pruszkowskie brązy. Kolarze KTK medalistami torowych mistrzostw Polski

  • 7.08.2018, 11:59
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Pruszkowskie brązy. Kolarze KTK medalistami torowych mistrzostw Polski
Dwa brązowe krążki przywieźli z mistrzostw Polski w kolarstwie torowym juniorzy młodsi Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Najpierw na podium stanęli w wyścigu drużynowym, później indywidualnie po medal sięgnął też Konrad Trzęsowski.

Zawody na welodromie w Pruszkowie, rozgrywane od 31 lipca do 2 sierpnia w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2018, miały jednocześnie rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych w kolarstwie torowym.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W wyścigu drużynowym Kaliskie Towarzystwo Kolarskie reprezentowała ekipa w składzie: Konrad Trzęsowski, Kacper Chrystek, Piotr Maślak i Adam Andrzejak. Udział w eliminacjach zakończyli z trzecim czasem, co uprawniało ich do walki o brązowy medal. W decydującym wyścigu nie zawiedli i po emocjonującej walce pokonali ekipę ALKS Stal Grudziądz.

O drużynowe podium otarły się natomiast juniorki młodsze KTK. Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, Agata Lichosyt, Sandra Woźniczko zarówno w eliminacjach, jak i w małym finale sklasyfikowane zostały na czwartej pozycji.

 

W ostatnim dniu pruszkowskich zmagań kaliszanie znów mieli powody do zadowolenia. Brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie wywalczył Konrad Trzęsowski. rywalizacji na dystansie 2 kilometrów lepsi byli jedynie Radosław Frątczak i Adam Woźniak, reprezentanci Copernicusa Toruń. W tej samej konkurencji, w kategorii dziewcząt, czwarte miejsce zajęła Roksana Pasternak. Kaliszanie, Konrad Trzęsowski i Kacper Chrystek zajęli też czwartą lokatę w medisonie.

 

Dzień wcześniej reprezentanci kaliskiego klubu startowali też w wieloboju. Najwyżej sklasyfikowana została Roksana Pasternak, która w omnium zajęła dobre, szóste miejsce.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. KTK Kalisz

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe