×

Powiat Ostrowski: - „By czuć się bezpiecznie…”

  • 7.08.2018, 09:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: - „By czuć się bezpiecznie…”
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sośniach był organizatorem półkolonii dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. W tegorocznych koloniach uczestniczyło 21 dzieci w wieku od 5 do 14 lat z gminy Sośnie.

Celem zajęć było między innymi: stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw, stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego, rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji bez przemocy, ukształtowanie prawidłowych zasad bezpieczeństwa podczas trwających wakacji.

 

Pieczę nad małoletnimi dziećmi sprawowała Hania Schubert wraz z wolontariuszką Julitą Wiertelak, zaś obsługa techniczna spoczywała na Krystianie Schubercie. Bardzo ważnym punktem programu, jak co roku jest wspólna integracja i grillowanie z udziałem rodziców oraz kierownika GOPS w Sośniach – Ireny Słodkiewicz. Pieczenie kiełbasek przy energicznej zabawie z animatorem jak zawsze wyzwoliło w dzieciach wiele energii, zapału i samozaparcia.

Całe pięć dni obfitowało w szereg atrakcji skierowanych dla uczestników. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków – śniadanie i obiad, serwowane były napoje, lody, drożdżówki itp. Organizowano konkursy plastyczne i kulinarne.

Policjanci z KPP w Ostrowie uświadomili młodych uczestników, jak ważnym ostatnio problemem społecznym są różnego rodzaju ataki na dzieci i młodzież ze strony zwierząt, szczególnie psów. Mając ten problem na uwadze dzieci mogły zobaczyć film, który uczy bezpiecznych postaw wobec psa agresywnego. Następnie półkoloniści mieli możliwość spotkania się z policyjnym przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował stosowne komendy wobec psa, jak również zwiedzić policyjne radiowozy i zapoznać się z umundurowaniem policjantów. Ważnym elementem była również przeprowadzona pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa podczas kąpieli nad jeziorem, morzem oraz podczas trwających żniw. Wszystkie dzieci otrzymały upominki od funkcjonariuszy policji, zaś goście otrzymali medale za wzorowo przeprowadzoną lekcję.

HS

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe