×

Siatkówka: Nowy sezon za pasem. Siatkarki wróciły do pracy

  • 5.08.2018, 15:02 (aktualizacja 07.08.2018 12:27)
  • Ryszard Binczak
Siatkówka: Nowy sezon za pasem. Siatkarki wróciły do pracy
Siatkarki Energi MKS Kalisz rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach zespół stawił się w komplecie. W obecnym, trzynastoosobowym składzie pojawiło się siedem nowych zawodniczek.

 Nadszedł  czas, by zapomnieć o wakacyjnej przerwie. W środę ekipa trenerów Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego ostro ruszyła do pracy. Pierwsze treningi miały przede wszystkim zweryfikować jak poszczególne zawodniczki samodzielnie przepracowały dwa ostatnie tygodnie – Dziewczyny przygotowywały się według indywidualnych rozpisek. Miały trochę siłowni, z elementami treningu atletycznego. Z tego jak prezentowały się na pierwszym treningu mogę stwierdzić, że lekcję odrobiły. Jestem z nich zadowolony – podkreśla trener Mariusz Wiktorowicz.

Na pierwszych zajęciach zespół stawił się w komplecie. W trakcie letniej przerwy doszło w nim do kilku personalnych zmian. Ze składu, który w minionym sezonie wywalczył mistrzostwo I ligi pozostało sześć zawodniczek: Sylwia Kucharska, Anna Głowiak, Katarzyna Drewniak, Justyna Andrzejczak, Ewelina Janicka i Kinga Dybek. W skompletowanej już, trzynastoosobowej kadrze znalazło się natomiast siedem nowych zawodniczek.
Obok doświadczonej rozgrywającej Małgorzaty Sobolewskiej są też młode i perspektywiczne przyjmujące talia Strózik i Malwina Stroińska, atakujące Aleksandra Wańczyk i Julia Wałek, środkowa Aleksandra Cygan i libero Agata Nowak. – Stworzyliśmy młody zespół,
ale z fajnymi parametrami do pracy. Formowanie na pewno trochę potrwa i zdajemy sobie sprawę, że przed nami długa droga, ale wierzę, że na koniec wszyscy będziemy zadowoleni
– dodaje szkoleniowiec kaliskiego teamu.

- Naszym celem będzie gra o czwórkę. Zobaczymy jak silna będzie liga. Słyszymy, że zbroi się Wisła Warszawa, mocny będzie też spadkowicz z Dąbrowy Górniczej i ponoć skład na czołówkę buduje też zespół z Opola. Jaka będzie siła ligi pokażą pierwsze kolejki – zaznacza Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz.

Okres przygotowawczy trwał będzie osiem tygodni. W pierwszym etapie, obok typowo sportowych elementów codziennych zajęć trener Wiktorowicz duży nacisk zamierza położyć na wzajemne poznanie się zespołu i zaznajomienie, zwłaszcza nowych zawodniczek
z preferowaną przez siebie filozofią i zasadami pracy. – O sile zespołu decyduje siła
i pewność siebie poszczególnych zawodniczek, dlatego już na początku powiedziałem dziewczynom, żeby pracowały tak, by z dnia na dzień stawały się lepsze. Jako trenerowi zależy mi na rozwoju każdej z nich, nie tylko pod względem czysto siatkarskim, ale też mentalnym. Przywiązuję do tego ogromną wagę, dlatego pewne narzędzia z treningu mentalnego pojawiły się już na pierwszych zajęciach
– podkreśla Mariusz Wiktorowicz.

Na początku września kaliskie siatkarki zagrają pierwsze sparingi. Udadzą się m.in. na turniej do Poznania, ale poza grami kontrolnymi w planie mają też wspólne treningi z innymi zespołami. Sezon pierwszoligowych rozgrywek rusza 29 września.

Tekst: Karina Zachara, fot. Michał Sobczak

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe