Powiat Ostrowski: I turnus zajęć wakacyjnych

  • 04.08.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: I turnus zajęć wakacyjnych
Odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców chcących atrakcyjnie i twórczo wypełnić wolny czas swoich pociech była bogata oferta zajęć wakacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki w Nowych Skalmierzycach, Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów oraz Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

W dniach od 09.07 do 20.07.2018 r. odbył się pierwszy turnus zajęć wakacyjnych. Uczniowie w pierwszym tygodniu realizowali tematykę „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Mieli okazję poznać produkcję serów Lazur, a następnie możliwość ich degustacji. Wzięli udział w licznych warsztatach plastycznych, np. kolaż „Zdrowe-Niezdrowe”, „Co jest ważne w życiu?” czy konkursie plastycznym „Reklama firmy Lazur”. Nie obyło się także bez gier i zabaw na skateparku czy stadionie zakończonych sędziowanym meczem piłki nożnej. Uczestnicy zajęć spotkali się również z policjantami, którzy podczas prelekcji poinformowali ich o sposobach bezpiecznego spędzania wakacji. Zorganizowali im znakowanie rowerów oraz rowerowy tor przeszkód. Uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin w Ostrowie Wielkopolskim. W drugim tygodniu realizowali temat: „W kontakcie z naturą” – wyjechali na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, wzięli udział w warsztatach plastycznych takich jak: zwierzęta w technice mozaiki, eko maski zwierząt w plenerze rysunkowym. Spotkali się z harcerzami a także mieli okazję obejrzenia ciekawych ekranizacji filmowych w Starym Kinie.

Podsumowanie pierwszego turnusu zajęć wakacyjnych odbyło się w Galerii na Strychu w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Wernisaż prac uczniów podziwiali goście: kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła, dyrektor placówki Teresa Kiełbik oraz rodzice. Dzieci prezentowały swoje dzieła i wypowiadały się na temat zaproponowanych działań. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział i słodkie upominki, a laureaci konkursu nagrody od Stowarzyszenia Przyjaciół Jarzębinki.

Program zajęć wakacyjnych pozwolił dzieciom odkryć drzemiące w nich talenty i rozwinąć przeróżne umiejętności. Poznali nowych kolegów, nauczyli się budować relacje z rówieśnikami, współpracować w grupie, odpowiedzialności, tolerancji i szacunku do innych osób. Niech słowa Antoine de Saint-Exuperego staną się mottem pierwszego turnusu półkolonii: „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi”.

Aneta Mikołajczyk

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe