Kalisz: Osadzeni pomagają w schronisku

  • 03.08.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Osadzeni pomagają w schronisku
W minioną niedzielę 29 lipca br. osadzeni z oddziału zewnętrznego ostrowskiego aresztu śledczego w Kaliszu pierwszy raz pomagali w schronisku dla bezdomnych zwierząt w ramach wolontariatu.

- Pomysł, aby więźniowie zaangażowali się w pomoc schronisku wyszedł ze strony miasta - opowiada nam rzecznik prasowy aresztu w Ostrowie ppor. Michał Łuczkanin. - Osadzeni biorą udział w tych działaniach dwa razy w tygodniu przez cztery godziny. Do ich zadań należy m. in. wyprowadzanie psów na spacer oraz wykonywanie prac porządkowych. Do schroniska udają się nieodpłatnie w ramach programu "Pomagam, bo lubię".

Jak udało nam się dowiedzieć - selekcję osadzonych przeprowadza wychowawca. - Są to osoby pierwszy raz karane przebywające w oddziale zewnętrznym ostrowskiego aresztu śledczego znajdującego się w Kaliszu - dodaje nasz rozmówca.

Ppor. Michał Łuczkanin podkreśla również, że działania te mają przede wszystkim charakter wychowawczy i służą resocjalizacji więźniów.

Karolina Binek

Fot. www.schronisko.kalisz.pl

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe