Powiat Ostrowski: Umowy podpisane

  • 01.08.2018, 11:43
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowy podpisane
W Urzędzie Miasta i Gminy Odolanów Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisała umowy z gminami: Odolanów, Czajków oraz Ostrzeszów na dofinansowanie realizacji projektów „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii"

Sygnatariuszami umów byli: Henryk Plichta - wójt gminy Czajków, Marian Witek - burmistrz Ostrzeszowa i Marian Janicki - burmistrz Odolanowa.

- Dla zapewnienia właściwego rozwoju regionu i poprawy jego atrakcyjności ważne są działania skutkujące poprawą stanu środowiska, w tym czystości powietrza. Przykładem takich rozwiązań proekologicznych są realizowane przez Państwa projekty, które zakładają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez wykonanie instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych - mówiła podczas konferencji Marzena Wodzińska.

Do tej pory Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał prawie 28 mln złotych z WRPO 2014+ gminom z subregionu kaliskiego na działania związane z budową instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. I tak blisko 4,3 mln złotych trafi do Odolanowa 5 mln złotych do gminy Czajków, która zrealizuje projekt wspólnie z gminą Kraszewice i ponad 6 mln złotych do Ostrzeszowa.

Wcześniej umowy podpisały gminy: Przygodzice (prawie 6 mln zł) i Nowe Skalmierzyce (ponad 6 mln zł). Dofinansowanie związane jest z realizacją projektów, dotyczących poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie gmin i miast. Gminy wybudują dla mieszkańców łącznie 1339 instalacji fotowoltanicznych oraz solarnych. Planowane działania wpłyną m.in. na zapewnienie dywersyfikacji źródeł energii, zapewnią większe bezpieczeństwo energetyczne regionu, a jednocześnie pozwolą wykorzystać naturalne uwarunkowania i lokalny potencjał subregionu.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe