Powiat Ostrowski: Szkoły do remontu

  • 02.08.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoły do remontu
Na dobre rozpoczęły się prace remontowe w budynkach szkół w Tarchałach Wielkich, Nabyszycach, Garkach oraz Uciechowie.

Na ten moment prace polegają na wymianie sieci instalacji grzewczej wraz z wymianą grzejników, remoncie stropów i poddaszy, wymianie okien oraz ociepleniu ścian.

Kompleksowa modernizacja 6 budynków (SP w Hucie, SP w Uciechowie, SP w Nabyszyccach, SP w Tarchałach Wielkich, SP w Grakach oraz sali sportowej przy SP w Garkach) możliwa jest dzięki pozyskaniu ponad 3 mln 330 tys. złotych dofinansowania, które Odolanów otrzymała na wspomniane zadanie. Całość inwestycji to koszt ponad 4 mln 971 tys. złotych. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2018 roku.

Projekt „Termomodernizacja budynków oświatowych na terenie Gminy i Miasta Odolanów wraz z montażem Odnawialnych Źródeł Energii” otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” i „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIT dla rozwoju AKO”, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Rozpoczęła się również termomodernizacja budynku Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie w ramach zadania „Termomodernizacja budynku Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie wraz z budową systemu OZE (ogniwa fotowoltaiczne). Na ten moment w budynku przedszkola trwają prace polegające na osuszeniu i ocieplaniu ścian piwnicy oraz przygotowaniu sal przedszkolnych do wymiany instalacji grzewczej.

Prowadzone inwestycje nie tylko znacząco poprawią warunki pracy i nauki przedszkolaków, uczniów oraz pracowników jednostek oświatowych, przede wszystkim pozwolą zmniejszyć straty energetyczne i koszty eksploatacji budynków – mówiąc wprost zdecydowanie zmniejszyć koszty utrzymania ww. budynków. Oprócz zysków ekonomicznych, istotny będzie również czynnik środowiskowy – mniejsze zużycie materiału opałowego, którego spalanie jest głównym czynnikiem emisji szkodliwych substancji do atmosfery, wpłynie istotnie na poprawę jakości powietrza atmosferycznego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe