Ostrów: Uwaga na oszustów

  • 01.08.2018, 08:56
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uwaga na oszustów
Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania.

W piątek, 27 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni, którzy oszukali 80-letnią ostrowiankę podali się za pracowników wodociągów, dzięki czemu w łatwy sposób dostali się do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność i nieuwagę 80-latki, ukradli pieniądze o łącznej wartości 3,5 tysiąca złotych.

Seniorka tłumaczyła policjantom, że jeden z mężczyzn wszedł pod pretekstem sprawdzenia czystości wody i zapytał czy może rozmienić pieniądze. Gdy kobieta wyjęła portfel z pieniędzmi, oszust zawołał ją do łazienki. W tym czasie inny mężczyzna wszedł do mieszkania i zabrał pieniądze z pozostawionego w kuchni portfela. 80-latka po wyjściu oszustów z mieszkania zorientowała się, że zostały skradzione jej pieniądze w kwocie 3,5 tysiąca złotych.

Przypominamy:
Nie wpuszczajmy do domu nieznanych osób, jeżeli ktoś podaje się za pracownika instytucji żądajmy od niego okazania legitymacji. Zanotujmy jego dane. W razie wątpliwości zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje i sprawdźmy, czy rzeczywiście wysyłała ona swoich pracowników do naszego domu. Nie pozostawiajmy obcych osób samych w pomieszczeniach naszego mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, pilnie zadzwońmy na Policję na numer alarmowy 997
Przypominamy także o oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod członków rodziny lub pracowników instytucji państwowych i wykorzystują ufność osób starszych do osiągnięcia swoich korzyści.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe