×

Ostrów Wielkopolski: Po raz 20. spotkali się z Maryją [WIDEO]

  • 27.07.2018, 18:12 (aktualizacja 31.08.2018 13:24)
  • Karolina Binek
Ostrów Wielkopolski: Po raz 20. spotkali się z Maryją [WIDEO]
Już po raz 20. ostrowscy biegacze amatorzy pobiegli do Częstochowy. Do pokonania mieli 160 kilometrów. W ten sposób chcieli podziękować za otrzymane łaski. Pielgrzymom przyświecało hasło: „W roku Świętego Józefa biegniemy Matko drogą pielgrzymki zawierzając Tobie nasze sprawy i wysiłki”.

Biegacze wyruszyli z Ostrowa, jak zwykle bardzo wcześnie, bo już o czwartej. Start poprzedziła msza święta odprawiona w kościele św. Pawła Apostoła. W XX Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej wzięło udział w sumie 31 osób: Adamus Radosław, Biernat Elżbieta, Eckert Stanisława, Frąszczak Maria, Głowacki Marek, Idziorek Anna, Jastrowicz Jan, Jaworska Krystyna, Michalska Ewa, Kasprzak-Raszewska Maria, Olejniczak Witold, Sitek Witold, Stasiak Piotr, Taczka Sebastian, Trzcieliński Jan, Stodolski Tomasz, Szykuła Marzena, Wawrzyniak Leon, Zawieja Renata, Pawlak Kazimierz, Raszewski Krzysztof, Poczta Maria, Brzozowska-Szymankiewicz Anita, Pieczyńska Krystyna, Gałęzka Emilia, Szczepanek Monika, Kapa Patrycja, Stawik Anna, Sikora Artur, Kupczyk Urszula. Duchowo biegaczy wspierał ks. proboszcz Jacek Kita.

Sztafeta do Częstochowy dotarła o godz. 17.00. Tam uczestnicy sztafety z Ostrowa zostali powitani przez ostrowska pielgrzymkę, a także spotkali się z kolegami z innych miejscowości, którzy także biegli do Częstochowy. Na Jasnej Górze ostrowianie uczestniczyli we mszy świętej odprawionej o 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie w Apelu Jasnogórskim, po którym udali się w drogę powrotną do Ostrowa. Organizatorem sztafety była Akcja Katolicka przy parafii św. Pawła Apostoła wspólnie z proboszczem tej parafii księdzem Jackiem Kitą. Panie z Akcji Katolickiej towarzyszyły biegaczom, pomagając im w pokonaniu trasy, a także w przygotowaniu posiłków. Do Częstochowy dotarła również Prezydent Miasta P. Beata Klimek, która wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy i wzięła udział w mszy św. powierzając mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego Jasnogórskiej Pani.

Sponsorami pielgrzymki byli: PREZYDENT MIASTA Ostrowa Wielkopolskiego, STAROSTA OSTROWSKI, EURO-TRANS Franciszek Brychcy, Witold Olejniczak, GAMEX Piotr Goliński, Cukiernia „MARCEPANEK” Zbigniew Szczeblewski.

MKR

Karolina Binek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe