Powiat Ostrowski: Drogowy retusz

  • 23.07.2018, 13:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogowy retusz
Ruszyły modernizacje ulic: Gajowej i Bażantarnia w Topoli Wielkiej dotowane z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie prawie 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 670 tys. zł. 
- To trakty mocno uczęszczane, budowane w starej technologii - wymagające po latach gruntownej przebudowy i modernizacji - mówi wójt Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice. - Z obydwu dojazdów korzystają nie tylko mieszkańcy. Prowadzą one do ulokowanych przy nich firm, a także pól i łąk.
Środki na modernizację tych dróg wyłożą także Agrifirm Polska (160 tys. zł) i Agrito Monika Świtała (100 tys. zł). Docelowo asfalt pokryje 857 metrowy odcinek ul. Gajowej oraz krótki fragment ul. Bażantarnia. U zbiegu obu dróg znajdzie się unowocześniona pętla autobsowa. Finał prac w Topoli Wielkiej zaplanowano na koniec września br.
Umowę na dofinansowanie inwestycji w Topoli Wielkiej podpisali: zastępca skarbnika gminy Przygodzice Justyna Łęcka, wójt Krzysztof Rasiak i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
TW
Fot.  Wielkopolski Urząd Wojewódzki

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe