Powiat Ostrowski: Kulinarne warsztaty dla dzieci w Przybysławicach i Grudzielcu

  • 18.07.2018, 10:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kulinarne warsztaty dla dzieci w Przybysławicach i Grudzielcu
Okazuje się, że dzieci bardzo lubią same gotować. Przekonały się o tym już panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach i Grudzielcu. To one w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowały dwudniowe warsztaty kulinarne dla dzieci.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Przybysławicach. Ponad 30 młodych kuchcików uczyło się jak jeść, żeby być zdrowym, a następnie pod czujnym okiem pań z miejscowego KGW sami przygotowywali potrawy. Na stole królowały warzywa i owoce przygotowywane na różne sposoby.

 

- Wszelkiego rodzaju zadania w kuchni przysparzały im wiele radości i trzeba przyznać, że do wszelkich poleceń podchodzili bardzo odpowiedzialnie – mówiła Eugenia Przygoda przewodnicząca KGW Przybysławice.

 

Z kolei panie w Grudzielcu przygotowały warsztaty pod hasłem „Fastfood też może być zdrowy”. W zajęciach wzięło udział 35 osób. Część z nich uczestniczyła w warsztatach już w ubiegłym roku.

 

- Podczas zajęć uczyły się jak jeść zdrowo i smacznie. Hamburger i pizza nabrały zupełnie innego smaku i też były bardzo dobre. Dzięki takim warsztatom dzieci potrafią same przyrządzić sobie posiłek zamiast zaraz chwytać po słodycze - mówiła po zajęciach Marlena Sobczak przewodnicząca KGW w Grudzielcu.

 

Aż miło było patrzeć jak wszyscy dzielnie wyrabiali ciasta, kroili, blendowali, mieszali i ubijali. Praca szła bardzo sprawnie. Takie letnie warsztaty to pomysł na pożyteczne spędzenie wolnego czasu, a przy tym możliwość zdobycia nowych umiejętności.

 

Projekt pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” jest współfinansowany ze środków Powiatu Ostrowskiego i Stowarzyszenia Razem Łatwiej.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe