Powiat Ostrowski: Odbudują co zniszczyli

  • 15.03.2017, 18:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Odbudują co zniszczyli
Około 2 miliony złotych kosztować będzie odbudowa i modernizacji dróg powiatowych, po których poruszały się pojazdy budujące obwodnice Ostrowa Wielkopolskiego oraz drogi znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Znaczną część tej kwoty zainwestuje MOTA ENGIL, generalny wykonawca obwodnicy. Kierowcy zyskają w zamian ponad 10 km dróg w bardzo dobrym standardzie.
Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 roku po negocjacjach zawarto porozumienie pomiędzy powiatem ostrowskim a firmą MOTA ENGIL w sprawie naprawy dróg powiatowych, którymi poruszały się pojazdy budujące obwodnicę Ostrowa. - Wynegocjowany prawie dwa lata temu montaż finansowo-organizacyjny jest korzystny dla obu stron. To jest także dobry moment, żeby podziękować mieszkańcom Chynowej i Bogufałowa za to, że cierpliwie znosili niedogodności. Słowa podziękowania kieruję także pod adresem dyrektora Andrzeja Poskrobko z MOTY. Były obawy na początku naszej współpracy, ale relacje były bardzo dobre i myślę, że także ten ostatni etap realizacji zobowiązań upłynie w tak samo dobrej atmosferze – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski. Odbudowa dróg powiatowych rozpocznie się po zakończeniu prac na obwodnicy. Jak szacują przedstawiciele MOTY będzie to przełom maja i czerwca. Wtedy rozpocznie się odbudowywanie dróg powiatowych i będą to ostatnie niedogodności dla mieszańców okolicznych miejscowości. – Kończymy wywóz kruszyw na obwodnicę, ku końcowi zmierzają roboty bitumiczne. Po ich zakończeniu przystępujemy do naprawy dróg. Chcemy kłaść asfalt całą szerokością drogi. Dlatego na czas robót będzie musiała być ona zamknięta. Ustalamy organizację ruchu, podział na odcinki oraz dojazd do posesji – powiedziała Andrzej Poskrobko z MOTA ENGIL. Drogowcy szacują, że właściwe prace potrwają około dwóch tygodni. Droga w kierunku Chynowej podzielona zostanie na kilka odcinków. - Pierwszy odcinek od skrzyżowania z drogą Poznań-Katowice do wiaduktu MOTA wykona samodzielnie. Na odcinku od wiaduktu, na długości ok. 5 km. MOTA umocni pobocza i wykonana dolne warstwy asfaltu, natomiast my przykryjemy to warstwą ścieralną. Ostatni odcinek ok. 1300 m. od granicy gmin w kierunku Strzyżewa wybudujemy wspólnie z dofinansowaniem Sieroszewic i Przygodzic – mówi Piotr Śniegowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wartość prac w montażu finansowym całego przedsięwzięcia wyniesie około 2 miliony złotych. - W tym roku zadania drogowe przeznaczamy dwukrotnie większe środki niż w roku poprzednim. Dzięki temu uda się zrealizować 45 zadań. Realizujemy te najpilniejsze potrzeby, ale także przyjęliśmy strategię, by łączyć brakujące odcinki i tworzyć większe fragmenty układu komunikacyjnego. Tak będzie w przypadku drogi do Chynowej i Strzyżewa, która znacznie ułatwi komunikację dla mieszańców kilku gmin – mówi Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.
Ryszard Binczak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe