Powiat Ostrowski: Sukces Piotra Fałczyńskiego

  • 17.07.2018, 10:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sukces Piotra Fałczyńskiego
Piotr Fałczyński z Ołoboku, poeta i pisarz, odwiedził wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego.

Była to okazja, aby poinformować wójta o nagrodach zdobytych w ostatnim czasie w ramach ogólnopolskich konkursów literackich, a przede wszystkim podziękować włodarzowi za życzliwe wspieranie jego twórczości. Z kolei wójt Czesław Berkowski pogratulował laureatowi sukcesów i podziękował za promowanie w ten sposób gminy Sieroszewice.

 

Oto ostatnie nagrody zdobyte przez Piotra Fałczyńskiego: III nagroda w kategorii poezja biała w 37. Wąglańskim Maju Poezji organizowanym w Wąglanach; I nagroda w kategorii proza za opowiadanie pt. „Orzech” z książki „Zakole” w Małopolskim Konkursie Małej Formy Literackiej w Krakowie; III nagroda w kategorii poezja za wiersze pt. „List do Olka” i „Muszelka od Mamy” w Ogólnopolskich Prezentacjach Twórczości Świdnik 2017; III nagroda w kategorii proza za opowiadanie „Więcej niż nic” w III Senior Festiwalu „Srebro nie Złoto” w Białymstoku.

Piotr Fałczyński, poeta i prozaik, mieszka i tworzy w Ołoboku. Debiutował w 2001 roku. Jest autorem tomików poetyckich: „Nieistotny fakt” (2008), „Niedyskrecja czasu” (2009), zbioru opowiadań „Zakole” (2012) oraz powieści „Więcej niż nic” (2015). Uzyskał nagrody i wyróżnienia w pond 100 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach literackich. Jego teksty drukowała prasa, również literacka, a utwory zamieszczono w około 100 antologiach i almanachach, głównie pokonkursowych, które dotarły na większość kontynentów. Jego erotyki, przetłumaczone na języki krajów byłej Jugosławii, znalazły się w „Antologii miłości według twórców słowiańskich”. Jest jurorem w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Pawła Brylińskiego. Od 2015 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich.

EK

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe