Powiat Ostrowski: Absolutorium dla wójta

  • 17.07.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Absolutorium dla wójta
Radni Rady Gminy Sośnie jednogłośnie udzielili wójtowi Stanisławowi Budzikowi absolutorium.

Na LV  sesji Rady Gminy Sośnie, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie radni głosowali nad udzieleniem absolutorium dla wójta. Po zapoznaniu się i rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, informacji o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego oraz opinii Komisji Rewizyjnej dotyczącej budżetu, radni zdecydowali udzielić absolutorium wójtowi gminy Sośnie z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Tym samym potwierdzili, że wójt prawidłowo realizował budżet gminy, czyli zgodnie z prawem wydawał publiczne pieniądze. Radni gminy Sośnie nie mieli żadnych zastrzeżeń do wykonania ubiegłorocznego budżetu.
- Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania samorządu - mówi Stanisław Budzik. - Zarządzanie publicznymi pieniędzmi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wymaga odpowiedzialności, rozwagi i dużej wiedzy. Na sukces, jakim jest otrzymanie absolutorium, składa się praca wielu osób, które działają w strukturach urzędu. Dziękuję za dobrą współpracę radym, sołtysom, mieszkańcom oraz oczywiście pracownikom poszczególnych jednostek, bez których te inwestycje, czy zadania na pewno nie zostałyby zrealizowane - mówi Stanisław Budzik, wójt gminy Sośnie.

 

Fot. Urząd Gminy Sośnie

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe