Powiat Ostrowski: Wieś wypięknieje

  • 17.07.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wieś wypięknieje
Sołecki projekt zagospodarowania przestrzeni publicznej w Chynowie realizowany przez gminę Przygodzice uzyskał dotację regionalnego programu "Pięknieje wielkopolska wieś".

W zastępstwie wójta w podpisaniu umowy uczestniczył sekretarz gminy Dariusz Kryś.  Leżąca na szlaku rowerowym Chynowa zyska niebawem oryginalny plac rekreacyjny z postojem, siłownią zewnętrzną oraz tablicami upamiętniającymi Powstanie Wielkopolskie. Nowa infrastruktura stanie w sąsiedztwie termomodernizowanej właśnie szkoły i przedszkola.
Koszt całego zadania ma wynieść prawie 34 tys. zł, a jego dofinansowanie ok. 19 tys. zł. Jednym ze źródeł jego finansowania jest m.in. fundusz sołecki, z którego wydatkowano na ten cel 8 tys. zł. Cechą charakterystyczną projektu jest czyn społeczny mieszkańców oszacowany we wniosku projektowym na kwotę 4560 zł. Projekt zwieńczą pokazowe warsztaty carvingu, w którym specjalizują się członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. 
Dotacja pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe