Ostrów: Ortopedia w czołówce

  • 15.07.2018, 09:00 (aktualizacja 17.07.2018, 10:27)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ortopedia w czołówce
Ostrowska ortopedia w czołówce najlepszych w Polsce. Takie informacje przynosi najnowszy ranking czasopisma medycznego „Menedżer Zdrowia”, który przygotowany został dla miesięcznika „Wprost”.

Ranking najlepszych oddziałów wybrany został na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet. ‘’Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Ankiety, o których wypełnienie poprosiliśmy szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniliśmy oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia” ekspertów w poszczególnych dziedzinach, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównane z danymi pochodzącymi z Narodowego Funduszu Zdrowia’’ – czytamy w opracowaniu.
Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w ostrowskim szpitalu znalazł się na 22 miejscu w Polsce uzyskując 162 punkty. Jeszcze lepiej wypadł w podkategorii dotyczącej diagnostyki, w której zdobył 26 punktów, zaledwie o dwa mniej od zwycięzcy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monia
Monia 16.07.2018, 13:05
Kurcze super! To dobrze siwadczy o specjalistach z zakresu ortopedii. Jeszcze przydałoby się trochę inwestować w dermatologię, bo choroby skórne to teraz plaga :( (ale są dobre naturalne kosmetyki, np. na trądizk różowaty, takie jak ten tutaj: http://wizaz.pl/kosmetyki/prod…
)

Pozostałe