Ostrów: Radny Paduch skazany za pomówienia

  • 12.07.2018, 10:15 (aktualizacja 13.07.2018, 08:53)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Radny Paduch skazany za pomówienia
Jakub Paduch został skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienie prezydent Beaty Klimek w mediach społecznościowych.

Na fb prezydent Beaty Klimek ukazała się wiadomość, że radny Jakub Paduch został  skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienie prezydent Beaty Klimek w mediach społecznościowych. Radny Platformy Obywatelskiej sugerował, że powołana przez Beatę Klimek Fundacja ,,Przyjazny Ostrów" została stworzona po to, aby przejąć majątek wypracowany przez fundację i przeznaczyć go później na finansowanie kampanii wyborczej. Do pierwszych pomówień doszło w maju 2016 roku.
Sprawa ponownie została przywołana w tym samym roku, kiedy radny Jakub Paduch na sesji Rady Miejskiej ponownie wystąpił i zasugerował publicznie, że Beata Klimek tuż przed wyborami zamknie Fundację, a majątek organizacji przeznaczy na sfinansowanie własnej gazetki wyborczej. Prezydent Beata Klimek wyjaśniła wówczas, że nie zamierza likwidować Fundacji, która podejmuje wiele cenionych przez mieszkańców inicjatyw. Ponadto, zgodnie z przepisami prawa, majątek Fundacji po jej ewentualnej likwidacji może być przeznaczony wyłącznie na cele społeczne, poprzez przekazanie go innej fundacji o podobnym profilu działalności, za zgodą właściwego ministra.
„Treść umieszczonych wpisów nie ma żadnego uzasadnienia poza chęcią pomówienia Beaty Klimek”- stwierdził sąd uznając zachowanie radnego Jakuba Paducha za niedopuszczalne i skazując go za pomówienie.
Fundacja Beaty Klimek „Przyjazny Ostrów" powstała w 2012 roku. W ostatnim czasie zorganizowała wiele projektów na rzecz mieszkańców Ostrowa w tym m.in. kurs języka migowego, serię koncertów, Ostrowskie Forum Kobiet czy gimnastykę dla seniorów oraz zajęcia z choreoterapii. Zdaniem sądu niesprawiedliwe przedstawienie fundacji prezydent Beaty Klimek nie miało nic wspólnego z prawdą, co więcej dyskredytowało nie tylko samą prezydent Beatę Klimek jako fundatora, ale także ludzi zaangażowanych w prace fundacji, a co za tym idzie pracę dla mieszkańców miasta.
Radny Jakub Paduch na swojej stronie fb opublikował oświadczenie, które przedstawiamy w całości:  ,,Zapadł wyrok, z którym ze względu na treść i uzasadnienie się nie zgadzam. Dlatego też złożę skargę kasacyjną w tej sprawie do Sądu Najwyższego. Prezydent Klimek, której winę jakiś czas temu Sąd w sprawie o pomówienie także stwierdził, dzisiaj chwali się tym, że Sąd uznał, że moje wypowiedzi na temat moim zdaniem hipotetycznie i prawnie możliwych scenariuszy co do likwidacji jej fundacji i przeznaczenia majątku były pomawiające.
Uważałem, uważam i będę uważał, że sytuacja, w której prezydent miasta, z pieniędzy miejskich w jakimkolwiek trybie przekazuje jakiekolwiek kwoty na założoną przez siebie fundację jest etycznie niedopuszczalna i nigdy nie powinna mieć miejsca. Zapewniam, że ta sprawa nie spowoduje, że przestanę głośno mówić o tym, co w mieście dzieje się źle''.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 13.07.2018, 09:21
Jakub.P już myślał, że jest mądrzejszy od wszystkich a jednak grubo się pomylił. Chłopiec ma jeszcze mleko pod nosem!
ja 55
ja 55 12.07.2018, 12:11
brawo dla sądu

Pozostałe