Powiat Kaliski: ,,Cybernauci'' - projekt bezpiecznych zachowań w sieci

  • 15.03.2017, 12:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Cybernauci'' - projekt bezpiecznych zachowań w sieci
W Gimnazjum w Koźminku został zrealizowany nowy projekt szkoleniowy ,,Cybernauci", którego głównym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci.
Uczniowie kl. II a, II b i III b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Małgorzatę Jegier na temat ,,Wizerunek w Internecie". Pani trener szczególną uwagę zwróciła uczniom na realne zagrożenia celowo tworzone przez ludzi: manipulację, wyłudzanie danych poufnych, kłamstwo, niewłaściwe treści oraz na krytyczne podejście do aplikacji znalezionych w sieci. Szczególny nacisk położony został na ochronę własnego wizerunku w Internecie, zabezpieczania danych w portalach społecznościowych, a także poznanie sposobów reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia w cyberprzestrzeni. Powyższy projekt objął również nauczycieli i rodziców w celu podniesienia wiedzy na temat aktualnych e-zagrożeń, na które narażeni są uczniowie w wieku gimnazjalnym oraz poznania algorytmów postępowania w przypadku sytuacji problemowych. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe