×

Ostrów: Stacje naprawy rowerów już działają

  • 11.07.2018, 11:54
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Stacje naprawy rowerów już działają
W Ostrowie działają już pierwsze samoobsługowe punkty napraw rowerów.

Stacje napraw rowerów posłużą rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi, a którym podczas jazdy przytrafi się awaria pojazdu. Wykonawcą tej inwestycji była firma Ibombo z Leszna, a koszt dostawy i montażu stacji wyniósł blisko 36 tys. zł. Wybranych zostało pięć lokalizacji: ul. Paderewskiego, Plac 23 Stycznia, ul. Głogowska – Park Kilińskiego, al. Solidarności oraz Centrum Przesiadkowe. W czterech pierwszych lokalizacjach już punkty działają, a w Centrum Przesiadkowym punkt napraw będzie dostępny po zakończeniu inwestycji.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Konstrukcja stacji umożliwia umieszczenie roweru na wspornikach, a także ruch pedałami przy dokonywaniu przeglądów czy napraw. Narzędzia będą w niej chronione przed warunkami atmosferycznymi czy kradzieżą dzięki drzwiczkom na solidnych zawiasach. System ich otwierania będzie wykorzystywał monetę – jak przy wózkach sklepowych.

– Poza sporą ilością kluczy, wkrętaków, imbusów stacja wyposażona jest w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwi skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych – dodaje Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe