×

Kolarstwo: XXVIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski

  • 11.07.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: XXVIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski
W od 6 do 8 lipca br. odbyła się 28. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego organizowanego przez Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu, którego prezesem nieprzerwanie od 2000 roku jest Lucjusz Wasielewski.

Zawody tradycyjnie odbywały się na terenie trzech gmin – pierwszy etap miał miejsce w Kobylej Górze, drugi w Ludwikowie i ostatni w Droszewie. Wystartowało w nich blisko 150 kolarzy. W zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania łącznie od 41 do ponad 227 kilometrów.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Po wielogodzinnych zmaganiach na podium stanęli:

  • w kategorii juniorów młodszych (dystans ponad 227 km) I miejsce zajął Michał Pietras z KS Pogoń Mostostal Puławy z łącznym czasem 6:23:57, tuż za nim Kacper Maciejuk z tego samego klubu z czasem o 2 sekundy gorszym. III miejsce wypracował Marcel Kazen z CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa z czasem 6:24:05.
  • w kategorii juniorek młodszych (dystans prawie 96 km) I miejsce zajęła Sandra Jędrzejak z MLUKS Victoria Jarocin z czasem 2:57:02. II miejsce – Zuzanna Sierhej z Nosir BDC Nowy Dwór Mazowiecki z czasem 2:59:18, a na miejscu III uplasowała się Anita Małek z Akademii Kolarskiej SEVEN Wałbrzych z czasem 3:00:26.
  • w kategorii młodzików (dystans prawie 96 km) I miejsce zajął Hubert Grygowski z LUKS Panorama Chrabąszcze Nowogard z czasem 2:56:17. II miejsce wypracował Bartosz Golec z MLUKS Victoria Jarocin z czasem 2:56:33. Tuż za nimi znalazł się Kamil Dolak z KTK Kalisz z czasem 2:56:41.
  • w kategorii młodziczek (dystans prawie 96 km) I miejsce zajęła Milena Jędrzejak z MLUKS Victoria Jarocin 3:05:02, II miejsce – Anna Długaś z KTK Kalisz z czasem 3:06:28, natomiast III miejsce Julia Wudniak z KS Romet-Renex Bydgoszcz z czasem 3:08:15
  • w kategorii żaków i żaczek (dystans ponad 41 km) I miejsce zajął Denley Van Wijnbergen z klubu WV De Jonge Renner z czasem 0:20:30, II miejsce wypracował jego klubowy kolega Victor Hugo Brenders z czasem 0:20:39, a III miejsce – Michał Strzelecki ze Szkółki Kolarskiej LUKS Dwójka Stryków z czasem 0:20:52.

Uroczysta dekoracja, wręczenie nagród i pucharów przypadły w udziale zaproszonym gościom: reprezentującemu Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenę Budzik kierownikowi Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy Aleksandrowi Liebertowi, radnemu Powiatu Ostrowskiego Władysławowi Jaśkiewiczowi oraz sponsorom. Wyścig był dofinansowany m. in. ze środków gminnego samorządu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2018.

Dariusz Smułka

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe