×

Szachy: Europejskie medale kaliskich szachistów

  • 10.07.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Szachy: Europejskie medale kaliskich szachistów
Tymon Ochędzan i Oskar Dixa zostali srebrnymi medalistami tegorocznej edycji Mistrzostw Europy Szkół w Szachach. Tym razem gospodarzem turnieju był Kraków.

Zawody, których organizację Europejska Unia Szachowa (ECU) powierzyła Małopolskiemu Związkowi Szachowemu, odbyły się w dniach od 29 czerwca do 8 lipca. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii open i w kategorii dziewcząt, w sześciu grupach wiekowych:
do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17. W sumie przy szachownicach zasiadło ponad 320 młodych szachistów z całej Europy. Rywalizacja toczyła się na dystansie dziewięciu rund, poza najmłodszą grupą do lat 7, która rozegrała siedem partii.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Wspaniale w europejskim czempionacie spisali się zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Srebrne medale wywalczyli Tymon Ochędzan (grupa do lat 13) oraz Oskar Dixa (grupa do lat 15). Siódme miejsce w grupie do lat 15 zajął Szymon Skurniak, a Filip Ochędzan uplasował się na trzynastym miejscu w grupa do lat 7.

Warto dodać, że Małopolski Związek Szachowy był też organizatorem Indywidualnych Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach, które w 2011 roku odbyły się w Krakowie. Gospodarzem ubiegłorocznych mistrzostw Europy była Budva w Czarnogórze.

Tekst: Karina Zachara, fot. Bogdan Obrochta

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe