Powiat Ostrowski: Oktany dla historii

  • 09.07.2018, 10:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Oktany dla historii
Kilkanaście załóg wzięło udział w 3. Rajdzie Militarnym Pojazdów Zabytkowych, będącym w tym roku jedną z imprez nawiązujących do obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

W rajdzie wystartowały pojazdy z okresu II wojny światowej. Miał on charakter towarzysko-turystyczny. Auta wystawiono najpierw przy przygodzickim urzędzie gminy, gdzie ulokowano start imprezy; później przy "Góreczniku" oraz w antonińskim "Lido". Rajd zwieńczyła próba sprawnościowa rozegrana na boisku sportowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Sygnał do startu rajdu, strzałem z pistoletu, dał wójt Przygodzic, Krzysztof Rasiak.
Willys Military Meeting należy do elitarnych imprez. Wymogiem dla uczestników rajdu jest posiadanie pojazdu militarnego wyprodukowanego do 1945 roku. Trasa rajdu liczyła kilkadziesiąt kilometrów. Współorganizatorem przedsięwzięcia była gmina Przygodzice.
TW
Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe