Powiat Ostrowski: Tańczyli w w Bośni i Hercegowinie

  • 09.07.2018, 09:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Tańczyli w w Bośni i Hercegowinie
Celem tegorocznej zagranicznej podróży Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" był udział w VII Międzynarodowym Wieczorze Folkloru w Vionicy w Bośni i Hercegowinie.

Każdego wieczoru na plenerowej scenie prezentowały się zespoły z sąsiadujących z Hercegowiną państw: Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii i Serbii. Jedynym zespołem spoza Bałkanów byli "Swojacy", którzy na scenie wypadli świetnie, za co oklaskiwani byli przez licznie zgromadzoną publiczność. Poza koncertowaniem tancerze odwiedzili też węgierski Budapeszt, znane z objawień Matki Boskiej Medjugorie, Mostar z kamiennym mostem i klimatycznym starym miastem, wodospady Kravica, wioskę etnograficzną Herceg Etno oraz chorwacki Dubrownik. Oczywiście nie zabrakło też kąpieli w Adriatyku. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe