Powiat Ostrowski: Bezpieczne wakacje z OSP Wtórek

  • 07.07.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Bezpieczne wakacje z OSP Wtórek
Strażacy ratownicy tworzący Grupę Ratownictwa Medycznego działającej w OSP Wtórek zorganizowali otwarty kurs pierwszej pomocy „Bezpieczne Wakacje”.

W trakcie spotkania omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia takich jak nagłe zatrzymanie krążenia, zawał serca, udar mózgu, itp. Druhowie również zaprezentowali i omówili użycie defibrylatora AED wykorzystywanego podczas resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie. W trakcie spotkania strażacy ratownicy GRM OSP Wtórek po raz pierwszy zaprezentowali się w kombinezonach specjalistycznych, które będą wykorzystywane podczas działań ratowniczych. MF

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe