×

Ostrów: Uprawiał marihuanę

  • 03.07.2018, 11:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uprawiał marihuanę
Ostrowscy kryminalni zatrzymali 30-latka, który uprawiał marihuanę i posiadał w domu znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli krzewy konopi oraz ponad pół kilograma amfetaminy.

W ubiegłym tygodniu ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który, jak się okazało, w piwnicy domu uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli trzymane w pomieszczeniu sześć doniczek z roślinami, których, jak wskazał narkotester uprawianie jest przestępstwem. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu zatrzymanego kolejne trzy doniczki z konopiami, woreczek z suszem roślinnym, zidentyfikowanym przez narkotester, jako marihuana oraz dwa woreczki z białą substancją, która po zbadaniu zidentyfikowana została przez narkotester, jako amfetamina, w ilości łącznie ponad pół kilograma. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Wyjaśniając okoliczności popełnionego czynu kryminalni ujawnili podczas dalszej pracy, że mężczyzna na terenie pozamiejskim uprawiał kolejne krzewy konopi. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli następne pięć roślin.
Przeprowadzone pod nadzorem prokuratora czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, posiadania środka odurzającego oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy krzewów konopi.
Za przestępstwo uprawiania konopi grozi kara więzienia do lat 3, natomiast za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków kara więzienia od roku do lat 10.
Sąd na wniosek Prokuratora i Policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe