Ostrów: Policjanci na półkoloniach

  • 02.07.2018, 12:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci na półkoloniach
Policjanci spotkali się z pierwszymi dziećmi przebywającymi na koloniach i półkoloniach organizowanych na terenie powiatu ostrowskiego, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie letnim.

 Dzieci podczas spotkań dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, w szczególności nad wodą. Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.
Upragnione wakacje nadeszły. Dzieci rozpoczęły wakacyjny wypoczynek, korzystając z przygotowanych dla nich różnych form rozrywki i spędzania wolnego czasu. Część z nich przebywa już na koloniach lub półkoloniach organizowanych przez szkoły i inne podmioty.
Dzieci przebywające na półkoloniach na terenie naszego powiatu odwiedzili ostrowscy dzielnicowi, którzy opowiadali o bezpieczeństwie nad wodą, w tym korzystaniu z kąpielisk i niebezpieczeństw związanych z wypoczynkiem na obszarach wodnych , wyjaśniali, jak zachować się podczas korzystania z kąpieli, jakich sytuacji unikać, i do jakich zasad stosować się, żeby bawić się bezpiecznie.
Policjanci podczas spotkań wręczali dzieciom i młodzieży profilaktyczne materiały informacyjne i zachęcali do uczestnictwa w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK”
Bezpieczeństwo na obszarach wodnych to główny obszar ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której adresatami są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, ale również pośrednio zarządzający obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku, jak np. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe itp.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe