Powiat Ostrowski: Plener malarski w Wielowsi

  • 30.06.2018, 14:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Plener malarski w Wielowsi
W Wielowsi odbył się plener malarski dla młodzieży. Organizatorem pleneru był Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach.

W plenerze wzięło udział 30 osób: młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach i Wielowsi oraz Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. To już dziesiąty plener, w którym uzdolniona plastycznie młodzież z gminy Sieroszewice oraz Ostrowa pracuje wspólnie ucząc się trudnej sztuki pracy w plenerze. Młodzi artyści tworzyli pod okiem dyrektora artystycznego pleneru Ilony Mędykowskiej oraz plastyków Katarzyny Bielawskiej, Barbary Morawiec i Jakuba Godziszewskiego. Dominowały kompozycje malarskie z wykorzystaniem farb akwarelowych, ale młodzież sięgała także chętnie po pastele. Tematem było utrwalenie na papierze charakterystycznych obiektów i pejzaży Wielowsi. Na obrazach wykonanych przez młodych artystów można oglądać m.in. kościół, szkołę, a także krajobrazy. Przez cały czas trwania pleneru uczestnicy mieli możliwość korzystania z konsultacji udzielanych przez nauczycieli plastyki. Plener odbywał się w miłej i twórczej atmosferze.

 

Imprezę plenerową zakończono wspólnym spotkaniem w Szkole Podstawowej w Wielowsi, na które przybyli: zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak, radny Stanisław Płomiński, radny Anatol Piaskowski, sołtys Wielowsi Krystyna Rosik, dyrektor szkoły Mirosława Kmiecik. Organizator pleneru, a zarazem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski podziękował wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy malarskiej, a przede wszystkim opiekunom młodzieży, dyrekcji szkoły oraz sponsorom, którzy wsparli to artystyczne przedsięwzięcie. Podczas spotkania zastępca wójta Ryszard Boduch w imieniu wójta Czesława Berkowskiego i własnym podziękował odchodzącej na emeryturę nauczycielce Barbarze Morawiec za wieloletnią pracę. Na zakończenie była kiełbasa z grilla, placek i napoje. Powstałe w Wielowsi prace będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowej.

EK

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe