Powiat Ostrowski: Absolutorium jednogłośnie

  • 30.06.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Absolutorium jednogłośnie
Radni Rady Gminy i Miasta Raszków jednogłośnie podjęli uchwalę w sprawie udzielenia absolutorium za 2017 rok Burmistrzowi Gminy i Miasta Raszków Jackowi Bartczakowi.

Oznacza to, że publiczne pieniądze w Gminie i Mieście Raszków wydawane były w sposób prawidłowy. Burmistrz przedstawił Radzie sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznego budżetu. Pozytywną opinię w sprawie realizacji budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa, żadnych zastrzeżeń też nie miała Komisja Rewizyjna Rady Gminy i Miasta Raszków, która wnioskowała za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi.
Radni uzyskali obszerne sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu, gdzie stwierdzono, że na planowane dochody budżetowe w kwocie 47.283.351,58 zł wykonanie wyniosło 48.456.512,86 zł, co stanowi 102,48%. Na plan wydatków budżetowych w kwocie 51.852.601,58 zł wykonanie wyniosło 49.532.829,94 zł, co stanowi 95,53 %. Na inwestycje zaplanowano kwotę 6.336.296 zł, a wykonanie wyniosło 6.125.713,28 zł, co stanowi 12,37 % ogółu poniesionych wydatków publicznych, w przeliczeniu na 1 mieszkańca średnio 516 zł.
Warto zwrócić uwagę, że w minionym roku najwięcej środków inwestycyjnych przeznaczono na realizację zadań własnych, związanych z infrastrukturą techniczną i infrastrukturą społeczną, a więc na inwestycje, które mają znaczący wpływ na rozwój Gminy i Miasta Raszków oraz na  podniesienie jakości poziomu życia mieszkańców.
Radni chwalili terminowość i jakość wykonanych zadań inwestycyjnych, które zaplanowane były do realizacji w budżecie gminy.
Szczegółowy wykaz wykonanych inwestycji i zakupów inwestycyjnych znajduje się w BIP-ie na stronie www.raszkow.pl. 
Każdy rok przynosi nowe wyzwania, zwłaszcza w modernizacji dróg i obiektów gminnych. W ubiegłym roku wiele środków z budżetu przeznaczyliśmy na realizację zadań oświatowych, bo zgodnie z życzeniem mieszkańców nie zamknęliśmy żadnej szkoły. Remontujemy sale wiejskie i remizy strażackie, doposażamy jednostki OSP w samochody ratowniczo – gaśnicze i sprzęt, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – mówił Jacek Bartczak Burmistrz – realizacja tylu przedsięwzięć jest możliwa tylko dzięki zgodnej współpracy radnych, sołtysów, rad sołeckich i burmistrza.
W tym miejscu Burmistrz Gminy i Miasta Jacek Bartczak podziękował wszystkim radnym za współpracę  przy tworzeniu i realizacji budżetu oraz podkreślił że udzielone absolutorium to sukces nie tylko Burmistrza, ale wszystkich radnych, sołtysów, pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe