Powiat Ostrowski: Strażacy z MDP Wtórek poznają tajniki pracy służb ratunkowych

  • 28.06.2018, 13:43
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strażacy z MDP Wtórek poznają tajniki pracy służb ratunkowych
Strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wtórek odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie.

Przewodnikiem po strażnicy PSP był mł. asp. Damian Resler, który w przystępny sposób omówił młodzieży specyfikę służby strażaków PSP, a także zaprezentował sprzęt którym dysponuję Ostrowska Jednostka Ratowniczo Gaśnicza. Młodzi strażacy mieli okazję przymierzyć aparaty ochrony dróg oddechowych, czy unieść się na niewielką wysokość w koszu drabiny. Po zapoznaniu się z sprzętem gaśniczym, młodzież mogła zobaczyć ambulans Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zaprezentował ratownik medyczny a zarazem strażak OSP Wtórek Michał Sobiś. Omówienie wyposażenia ambulansu przerwał wyjazd ZRM do zagrożenia życia. Po zakończeniu zwiedzania młodzi strażacy z MDP Wtórek podziękowali komendantom powiatowym PSP za gościnę.
Kolejnym punktem wycieczki była Baza LPR w Michałkowie, gdzie młodzież mogła zobaczyć latającą karetkę oraz poznać tajniki pracy lotniczych zespołów ratunkowych.

MF

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe