Ostrów: CRK buduje Ostrowski Rynek Energetyczny

  • 28.06.2018, 10:19 (aktualizacja 28.06.2018, 12:27)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CRK buduje Ostrowski Rynek Energetyczny
Merytoryczne robocze warsztaty z udziałem lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli środowisk branżowych i naukowych przeprowadzone w ostrowskim Centrum Rozwoju Komunalnego były kontynuacją konferencji „Energia dla ostrowian”.

- Wspólnie pracujemy nad wielowymiarowym projektem Ostrowskiego Rynku Energetycznego i wdrażamy jego pierwsze elementy. Niezwykle ważny jest udział lokalnych przedsiębiorców, w naszym przedsięwzięciu mamy już kilkudziesięciu partnerów z sektora gospodarczego i naukowego – podkreśla Jan Grześkowiak, prezes CRK Energia.

Warsztaty poprowadzili najlepsi polscy specjaliści z zakresu energetyki i geotermii prof. Jan Popczyk i prof. Ryszard Kozłowski. Przedstawiono korzyści z rozbudowy alternatywnego systemu energetycznego oraz lokalnego bilansowania wytwarzania i odbioru energii elektrycznej.

- Projekt ORE ma charakter regionalny i już uczestniczą w nim również podmioty z Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Inicjatywa ma stać się czynnikiem miastotwórczym i rozwojowym zarówno dla Ostrowa jak i całego regionu – wskazuje Mateusz Nycek, specjalista z Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe