Ostrów: Dodatkowe 1,5 miliona na nową halę

  • 27.06.2018, 21:24 (aktualizacja 28.06.2018, 09:29)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dodatkowe 1,5 miliona na nową halę
Prezydent Beata Klimek przedstawiła autopoprawkę zezwalającą na dołożenie 1,5 miliona złotych na budowę nowej hali widowiskowo – sportowej przy ul. Wojska Polskiego. Radni po długiej dyskusji zdecydowali się przekazać te pieniądze, a to oznacza, że inwestycja ta może ruszyć jeszcze w tym roku.

Prezydent przypomniała, że dwie ostrowskie firmy złożyły oferty na budowę hali, których cena jest wyższa o około 5 proc. od tej zaplanowanej wcześniej przez magistrat. Oznacza to, że dokładając 1,5 miliona złotych jest wielka szansa na rozpoczęcie budowy hali jeszcze w tym roku. Nie trzeba przypominać, że na halę z prawdziwego zdarzenia ostrowianie czekają od ponad 20 lat. Prezydent Beata Klimek zapewniała radnych, że przekazując te pieniądze na halę miasto nie zrezygnuje z żadnych wcześniej zaplanowanych inwestycji. Przypomniała także, że przecież radni poparli już wcześniej pomysł budowy nowej hali jednogłośnie.

Radni mieli sporo wątpliwości czy przekazanie tej kwoty jest zgodne z prawem. Radny Rafał Adamczak chciał nawet, by radcy prawni przedstawili mu na piśmie zapewnienie, że wszystko jest zgodne z prawem. Jego obawy rozwiał przewodniczący Rady Miejskiej Marian Herwich, który przypomniał, że obrady sesji są nagrywane i zapewnienia urzędników oraz radców prawnych, iż przekazanie dodatkowych pieniędzy jest zgodne z prawem, będzie nagrane i złożone do archiwum.

Gdy nadszedł czas głosowania nad autopoprawką w sprawie przeznaczenia 1,5 miliona złotych na halę, za ich przekazaniem zagłosowało 13 radnych, przeciwnych było 2, a wstrzymało się od głosu 5 radnych

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe