Powiat Ostrowski: Spotkanie z folklorem

  • 27.06.2018, 14:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Spotkanie z folklorem
Na terenie Skrzebowej i Moszczanki (gm. Raszków) odbyło się kolorowe i żywiołowe widowisko pełne folkloru i kultury tradycyjnej, czyli VIII Swojskie Spotkania z Folklorem połączone z Estradą Folkloru Ziemi Kaliskiej.

Gościem specjalnym imprezy był Zespół Tańca Ludowego „Kablovi” z Jagodiny w Serbii. Gospodarzem był Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”, oprócz niego na scenie pojawili się inni przedstawiciele południowej Wielkopolski: zespoły tańca ludowego „Gorzyczanie” z Gorzyc Wielkich i „Krotoszanie” z Krotoszyna, zespoły śpiewacze „Ciświczanie” z Ciświcy, „Kalina” z Nowej Wsi i „Łąkocanie” z Łąkocin, Kapela Ludowa „Furmany” z Gorzyc Wielkich a także dzieci z Moszczanki uczące się gry na dudach wielkopolskich.

Miłośnicy rzemiosła ludowego mogli uczestniczyć w warsztatach z zakresu haftu nasnuwanego oraz bibułkarstwa, a także podziwiać wyroby koronkarskie i rzeźby prezentowane w ramach targów sztuki ludowej. W loterii fantowej wygrać można ponad dwieście cennych nagród.

Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Jacka Bartczaka - burmistrza Gminy i Miasta Raszków. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe