Powiat Ostrowski: Ruszają prace nad projektem przebudowy dróg na osiedlu „Błonie”

  • 25.06.2018, 12:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ruszają prace nad projektem przebudowy dróg na osiedlu „Błonie”
Wyboiste, dziurawe i popękane betonowe ciągi pieszo-jezdne – tak mniej więcej przedstawia się stan infrastruktury drogowej na wybudowanym w latach 70. i 80. ubiegłego wieku osiedlu bloków „Błonie” w Nowych Skalmierzycach.

Od momentu zakończenia inwestycji nie było tu żadnych remontów (poza wjazdem na osiedle do wysokości zlokalizowanego obok dyskontu spożywczego), stąd dziś stały się one pilną koniecznością.

Zadania tego może dokonać właściciel, stąd 12 lipca 2017 roku Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce w drodze aktu notarialnego na mocy porozumienia z tamtejszą spółdzielnią mieszkaniową przejęła sieć jej dróg wewnętrznych. Był to pierwszy z kroków poczyniony w drodze do polepszenia komfortu przemieszczania się po osiedlu.

20 czerwca 2018 roku zawarto zaś umowę trójstronną na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy dróg, chodników oraz parkingów na wspomnianym osiedlu. Zamawiającymi wykonanie projektu są wespół Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce reprezentowana przez burmistrz Bożenę Budzik oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Błonie” z jej prezesem Agnieszką Witczak, którzy planują zastąpić stary, zmurszały beton nową nawierzchnią z kostki.

Szacowany na 22 tys. złotych brutto projekt ma zostać ukończony do 31 października tego roku, a jego koszty zostaną podzielone przez oboje zamawiających – proporcjonalnie do udziału we własności gruntu.

W kolejnym etapie przyjdzie czas na realizację zadania, co niewątpliwie poprawi komfort poruszania się oraz wizerunek osiedla.

MK

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec n.s.
mieszkaniec n.s. 25.06.2018, 22:01
Dlaczego miasto dopłaca do terenu spółdzielni i jej mieszkańców, czyli każdy mieszkaniec powinien liczyć na dofinansowanie chodnika na swoim terenie.

Pozostałe